Inkoustový tisk

Inkoustový tisk

Inkoustový tisk se používá nejčastěji ve velkoplošných plotrech pro tisk plakátů a interiérové grafiky.

Inkoustový tisk Tyto technologie už většinou nebývají zahrnovány do tisku jako takového, ale do oboru zvaného signmaking (český ekvivalent slova asi neexistuje).

Snaha nahradit nekvalitní grafický tisk jehličkových tiskáren se objevila už v 70. letech. Konstruktéři se ale potýkali s těžce řešitelnými problémy jako zasycháním inkoustu v tiskové hlavě či nedostatečné kontrole toku inkoustu. S pokrokem výrobní technologie se ale tyto vady podařilo zažehnat.

Když se pak počátkem 90. let cena inkoustových tiskáren dostala na přijatelnou úroveň, staly se, především kvůli možnosti barevného tisku, na celém světě oblíbeným a častým druhem tiskáren jak v domácnostech, tak i pro kancelářské užití.

Pro barevný tisk je nutný systém barev schopný namíchat ostatní odstíny a barvy. Nejčastěji se používá systém CMYK – z angličtiny azurová (cyan), purpurová (magenta), žlutá (yellow) a černá (black). Někdy je v systému ještě jedna cartridge s černým inkoustem zvlášť pro tisk stínu a různých odstínů černé a šedé na fotografiích.


 Inkoustový tisk


ofset tisk
Express dárky

Express dárky

Dodání dárků do 2-3 dnů bez potisku.

Poptat produkt

 


Inkoustový tisk
Papírové dary

Papírové dary

Reklamní  předměty pro  kancelář, gastronomii, papírové čepice , banery…

Poptat produkt

 


Inkoustový tiskSladkosti v reklamě

Cukrovinky lze brandovat, potisknout, od 1 barvy, je možné použít různé tiskové technologie.

Poptat produkt