Gravírování

Gravírování je technologie, která umožňuje nesmazatelné značení nebo rytí do různých druhů materiálů.

V zásadě se jedná o vytvoření nápisu, loga, ornamentu či jiného znamení odebráním materiálu.

Původně rytí sloužilo ke zdobení a výrobě různých ozdobných předmětů, přičemž rytci používali různě tvarovaná rydla a čakany. Později se začalo rytí (gravírování) využívat k výrobě firemních štítů, informačních tabulí, tiskařských štočků a raznic.

Materiály použitelné pro gravírování

Pro  materiál, do kterého chceme gravírovat, je důležité, aby byl dobře obrobitelný. Musí být tedy dostatečně tvrdý, aby se nenapékal na frézu a nebyly vytahovány okraje. Zároveň nesmí být příliš křehký, aby se neštípaly okraje (v takovém případě lze využít některý z diamantových hrotů.)

Gravírovací plottery

Gravírovací plottery nabízejí mnohem širší škálu funkcí díky dokonalejšímu technickému provedení. Návrh a výpočet trasy frézy je proveden   počítačem mimo gravírku, a tudíž umožňuje zpracovat i složitější grafiku. Větší rozměry a tuhost umožňují porývat větší plochy (až 1000 mm x 1000 mm, nadstandardně i více). Stroj lze dokonce pomocí přísavek připevnit přímo na velkou gravírovanou plochu.

Laserové gravírky

Nejmodernější gravírky jsou laserové. Dělí se na několik druhů dle použitého laseru. Asi nejpoužívanější je druh laseru CO2, který umí gravírovat organické materiály jako dřevo, plast, sklo a kůže. Laser vyniká trvalostí výsledku, přesností, rychlostí a flexibilitou. Neexistují skoro žádná omezení v gravírované grafice. Výsledkem použití laserové technologie je přesný a trvalý popis, který lze odstranit pouze hrubou silou.

Popis laserem je v poslední době velmi oblíbené značení v reklamě, tato technologie postupně vytlačuje klasické gravírování, díky naprosto přesnému popisování a jeho trvalivosti. Využití hledejme při umísťování loga na předměty ze dřeva, skla, plastů, gumy, kůže, umělé kůže, koženky a kovu (nože, vývrtky na víno, stojánky, dřevěná prkénka, tácy, přívěsky, otvíráky, rolery, zapalovače, apod.).

Gravírování pomocí laserové technologie představuje dokonalé propracování gravírovaného nápisu či grafiky, jak po technické, tak i po estetické stránce. Tato moderní laserová technologie je založena na odpaření materiálu nebo barvy do hloubky v řádu mikrometrů. Laserovým gravírováním je možno vytvořit do povrchu materiálu plastický ornament, nápis či logo. Hloubka gravírování je až do 1 mm.

Více zde- Wiki.cz


 Gravírování  propisek


Propisky, nejlepší forma reklamy, která se neomrzí. V našem sortimentu naleznete výběr levnějších i luxusních reklamních propisek, včetně propisek s možností vlastního klipu nebo epoxy nálepky.

Naše společnost dodává originální USB flash disky, určené pro potisk logem. Naše USB flash disky slouží nejen jako mimořádně efektivní reklamní předmět pro firemní zákazníky, ale i jako moderní a praktické USB médium pro přenos a šíření vašich dat.

 


Poptávka

[contact-form-7 id=”5″ title=”Kontaktní formulář 1″]