Flexotisk- flexografie

Flexotisk

Flexografie je formou tisku z výšky. Používá se zejména k potisku obalů (karton, hliníková fólie, polyetylen), ale nejen tam.

Touto technikou jsou potiskovány např. igelitové  nebo i papírové tašky.

Flex, neboli řezaná grafika, je využívána pro potisk textilu. Motiv se vyřeže pomocí řezacího plotteru na předem vybranou barvu fólie. Po vyřezání se odstraní přebytečná fólie a zůstane pouze motiv. Takto připravená fólie se zažehlí při vysokém tlaku a teplotě na textil. Výhodou je nenáročná předtisková příprava, fólie výborně kryje a díky vynikající odolnosti umožňuje praní až na 60°C.

Tato tisková technika prošla v poslední době revoluční proměnou a nyní dosahuje neočekávaných výsledků.

Forma  pro flexotisk je ze speciální gumy a je natažená na  válec. Výroba  forem je speciální disciplína – mimo jiné proto, že forma se po natažení na tiskový válec zdeformuje (např. z kružnice se stává elipsa), a to tím více, čím větší je výška, o kterou tiskové segmenty vystupují z tiskové formy. Tato deformace je rovněž závislá na průměru flexotiskového válce (menší průměr válce = větší deformace). Proto se také  formy velmi často dodávaly rovnou v podobě hotového válce.

Současná flexografie je obor, který v posledních letech zaznamenal snad největší rozmach a stává se jednou z hlavních působností v ranku polygrafickém zejména proto, že fotopolymerové vrstvy, které se dnes používají ke zhotovení tiskových forem, mají obrovskou výdrž, jejich výroba je jednoduchá, dobře automatizovatelná a jejich citlivost velmi vysoká. To znamená, že jsou schopny přenést i neskutečně jemné odstíny předlohy. Díky těmto skutečostem flexotisk pomalu, ale jistě vytlačuje například hlubotisk.


Flexografie


FlexotiskReklamní předměty pro kancelář

PAPÍROVÉ DARY A DÁRKY-Praktické pozornosti nejen na každý stůl!

 


 


 Propagační dárky
Reklamní předměty jsou skvělou propagační pomůckou pro firmy. Pro Vaši firmu či klienta můžete vybírat z tisíce a tisíce předmětů.
Keramický hrnek k popsání křídou-300ml