Digitální tisk – běžně používaná technologie potisku

Digitální tisk je technologie, při které jsou data z počítače přenášena rovnou na potiskovaný materiál. Při digitálním potisku nevzniká žádná další operace či meziprodukt. V počítači jsou uložené informace o tisku a ty se tisknou rovnou na výsledný produkt. Digitální tisk je méně náročný na předtiskovou přípravu než tisk ofsetový a je tedy vhodný i pro menší zakázky.

Seznamte se s moderními a osvědčenými technologiemi, které využíváme k realizaci vašich objednávek a potisku reklamních předmětů. Díky dlouholetým zkušenostem zvolíme vždy nejvhodnější technologii k docílení 100% kvalitního reklamního potisku.  Reklamní potisk – přehled technologií- více zde >>

Za „klasický“ digitální tisk jsou dnes považovány dvě technologie.

  • První je tisk z pevného toneru podobného tomu v laserových tiskárnách (technologie vyvinutá belgickou firmou Xeikon).
  • Druhý pracuje se speciálně vyvinutým tekutým inkoustem (patentovaná technologie Elektro Ink izraelské firmy Indigo).

V obou případech se tisková forma tvoří elektrostatickým nábojem na hladkém tiskovém válci. Barva citlivá na elektrický náboj je potom přitahována k tisknoucím místům válce, kde se zachytí a později stejným způsobem přenese na papír (případně na syntetickou fólii). Potiskované médium musí mít ovšem v daném okamžiku rovněž přesně stanovený náboj. Z toho plyne, že technologie digitálního tisku je poměrně náročná a není divu, že se zatím nenašla další firma, která by vyvinula podobné zařízení.

Technologie digitálního tisku používá tisk pomocí

čtyř základních barev CMYK. V případě strojů Indigo je rovněž možné použít i přímé barvy; vzhledem k tomu, že tyto přímé barvy není možné míchat jednoduchým způsobem, zůstávají poměrně drahou a málo využívanou variantou tisku.

Stroje využívající technologii Xeikon jsou koncipovány jako kotoučové, stroje Indigo tisknou na jednotlivé archy papíru. Největší výhodou digitálního tisku je pravděpodobně skutečnost, že „tisková forma“ se tvoří pro každou kopii znovu. Je proto možné, aby se jednotlivé kopie od sebe lišily, a to někdy i dost výrazně. Toho využívá metoda tisku personalizovaných dokumentů (např. dopis, který má uvedenu adresu a jméno zákazníka, tedy údaje, které se na každém tisku mění).

 

360° Brand it digital – Zdobená sportovní láhev

Zažijte zářivé barvy a detailní tisk metody digitální tiskové dekorace 360. Předtištěné s logem: 360° Brand it digital. Dvoustěnná láhev z nerezové oceli s měděnou izolací, objem 650 ml, šroubovací víko odolné proti rozlití s ruční smyčkou. Nerezová ocel.

DIGITÁLNÍ TISK 360°

Plnobarevný digitální tisk znamená potisk v mnoha jasných barvách. Tento typ potisku každého zaujme a Vaše logo vynikne. Plnobarevné logo nebo obrázek tak dodají potištěnému předmětu profesionální vzhled. Technologie plnobarevného potisku 360°se využívá zejména k potisku sportovních lahví i termosek. Při tisku se využívá transparentní lak, který na reklamním dárku působí velmi impozantně.


Technologie digitálního tisku


Vyberte si reklamní a dárkové předměty na eshopu Firemní reklama nebo na našem eshopu www.europegift.eu. Naleznete zde rozsáhlý sortiment reklamních předmětů vhodných k potisku.

www.papirovedary.cz – zde najdete praktické pozornosti nejen na kancelářský stůl! Na webu najdete mnoho kancelářských a praktických doplňků, jako jsou diáře nebo bloky s vlastním potiskem. Dále zde najdete papírové desky s individuálním potiskem, reklamní papírové kelímky, případně papírové čepice.


Poptávka je první krok k úspěchu !

[contact-form-7 id=”5″ title=”Kontaktní formulář 1″]