sítotisk

Sítotisk v reklamě

Sítotisk


Sítotisk v reklamě

Sítotisk (průtisk) je možno rozdělit na další obory činnosti. Na sítotisk jako produkční tiskovou techniku, serigrafii (což je umělecká forma sítotisku, kde je vždy nějakým způsobem přítomna ruka výtvarníkova, ať při tisku či při konečném dotváření výsledku) a na oblast filmového tisku. Ten slouží téměř výhradně k potisku látek v textilním průmyslu.

Sítotisk je tisková technika založená na protlačování barvy průchodnými místy obrazové šablony. V současnosti se nejvíce používají dva typy sítotisku. Jednak je to konvenční způsob, kdy je průtisková šablona kontaktně přiložena na potiskované médium a přes ni se ručně, mechanicky nebo automaticky pohybuje stěrač. Druhý způsob se nazývá modifikovaný a pracuje s pevným stěračem. Barva se protlačuje tak, že se pohybuje celá sítotisková forma, včetně tlakové desky s naloženým potiskovaným materiálem.

Existuje ovšem i rotační sítotisk. Zde se potiskované médium pohybuje mezi dvěma válci, z nichž jeden je tvořen sítí a uvnitř něj je pevný stěrač. Tento způsob je téměř výhradně používán při potisku textilu (tím se rozumí potisk látky v nekonečném pásu, ne potisk triček a reklamních předmětů).

Rotační sítotisk je technologie, kterou lze použít pro až celoobvodový potisk reklamních předmětů, jako například kuličková pera, hrnky a podobně. Tato technologie se stává velmi zajímavou u velkých zakázek. Cena za potisk může být znatelně nižší než u běžného tampónového tisku. Pro objemově malé zakázky je cenově nepřijatelný z důvodu vysokých nákladů na přípravu tisku (výroba různých přípravků pro uchycení a pod.).

V sítotisku se více než v jiných tiskových technikách využívá přímých barev. Sítotisk umožňuje tisknout na celou škálu různých médií, papír nevyjímaje. Velmi často se ho využívá k nanášení laku na tiskoviny vytištěné například ofsetem. Díky použití sítotisku při nanášení laku je možné lakovat jenom určité vybrané části (tzv. parciální lak). Také je možné nanášet lak v poměrně velké vrstvě, což umožňuje vytváření zajímavých efektů. Pomocí sítotisku se nejčastěji lakuje UV lakem.

Více info o sítotisku např zde : zdroj Wiki


Rotační sítotisk je technologie, kterou lze použít pro až celoobvodový potisk reklamních předmětů, jako například kuličková pera, hrnky nebo třeba reklamní textil .


Propagační dárky –  Reklamní předměty jsou skvělou propagační pomůckou pro firmy. Pro Vaši firmu či klienta můžete vybírat z tisíce a tisíce předmětů.

Reklamní propisky a tužky – Propisky, nejlepší forma reklamy, která se neomrzí. V našem sortimentu naleznete výběr levnějších i luxusních reklamních propisek, včetně propisek s možností vlastního klipu nebo epoxy nálepky.


Poptávka je první krok k úspěchu !